-

بلیط مشهد

زمانی که شما تصمیم به خرید بلیط مشهد می گیرید قاعدتا باید اطلاعات مختصر و کلی در رابطه با این شهر کسب کنید. مشهد پایتخت معنوی ایران و جز کلان شهر های کشور عزیزمان می باشد. این شهر بزرگ قطب گردشگری صنعتی و مذهبی محسوب می شود و دومین شهر بزرگ ایران است. مشهد یک شهر زیارتی و سیاحتی در شمال شرق ایران می باشد و مهم ترین قطب گردشگری مذهبی کشور و نیز دومین شهر مذهبی جهان به شمار می آید. باتوجه به شواهد تاریخی، شهر مشهد و محدوده اطراف آن قسمتی از دشت باستانی توس بوده است. اقلیم مساعد و مراتع و چشمه سار های فراوان موجب ساکن شدن اقوام گوناگون در این سرزمین شده است. برای شما که می خواهید بلیط مشهد تهیه کنید بد نیست بدانید شهر مشهد در سال های اخیر از رشد جمعیت بالایی برخوردار بوده است. در اولین سرشماری رسمی ایران که در سال 1335 صورت گرفت این شهر با 241، 989 نفر جمعیت پس از شهر های بزرگ تهران، تبریز و اصفهان چهارمین شهر پر جممعیت ایران می باشد. همچنین در سرشماری سال 1355، مشهد بعد از تهران، دومین شهر پرجمعیت ایران بود و تا به امروز نیز همین جایگاه را حفظ کرده است.

زبان مردم مشهد فارسی با لهجه ی مشهدی است. این لهجه برگرفته از واژه های کهن و ریشه دار فارسی می باشد. شما بعد از خرید بلیط مشهد حتما دوست دارید بدانید مردم شهری که به آن سفر خواهید کرد با چه زبان و لهجه ای صحبت می کنند. زیرا شما مجبورید تا مدت کوتاهی با مردم آن شهر ارتباط برقرار کنید. لهجه ی مشهدی جز لهجه های مهم و تاثیر گذار فارسی می باشد.

زمانی که در حال خرید بلیط مشهد هستید شاید اقتصاد این شهر برای شما سوال شود. شهر مشهد به واسطه ی فعالیت های خدماتی، صنعتی و کشاورزی به عنوان یکی از قطب های اقتصادی در کشور محسوب می شود. علاوه بر این شهر مشهد به دلیل وود بارگاه و حرم امام رضا (ع) و مکان های مذهبی دیگر و مان های سیاحتی و دیدنی همه ساله میلیون ها توریست از شهر ها و کشور های مختلف به خود جذب کرده است.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : چهارشنبه 9 آبان 1397 | 14:58 | نویسنده : رضا راد |