-

مشهد

هنگامی که تصمیم دارید به این شهر زیارتی و سیاحتی سفر کنید پیش از خرید بلیط مشهد بد نیست کمی در مورد این شهر اطلاعات کسب کنید. مشهد دومین شهر پرجمعیت ایران و مرکز استان خراسان رضوی می باشد. شهر مشهد چهارمین پایتخت در تاریخ معاصر ایران است اکنون به دلیل بودن حرم امام رضا (ع) نخستین مقصد مسافران زائر شیعه ایرانی و خاورمیانه ای به شمار می آید و لقب پایتخت معنوی ایران را به خود گرفته است.

هنگام خرید بلیط مشهد بهتر است بدانید، مشهد علاوه بر حرم امام رضا (ع) دارای جاذبه های گردشگری بسیار دیگری می باشد:

· دریاچه چشمه سبز

· مقبره فردوسی

· مجموعه کوهسنگی

· آرامگاه نادرشاه افشار

· پارک طبیعی هفت حوض

· پارک وکیل آباد

· باغ گیاه شناسی

· بند گلستان

· غار مغان

· باغ ملی

· دهکده ییلاقی شاندیز

· بازار رضا

· غار بیمار آب

· خانه تاریخی ملک

· روستای زشک

چنانچه با جاذبه های گردشگری مشهد آشنا شدید پیش از خرید بلیط مشهد حتما با خود می اندیشید که با چه وسیله ای به این شهر سفر کنید بهتر است؟ اکنون می خواهیم کمی بیشتر شما را راهنمایی کنیم تا سفر بهتری را در پیش داشته باشید.

با هواپیما

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد دومین فرودگاه پر ترافیک کشور می باشد که به طور متوسط روزانه 22000 نفر مسافر داخلی و خارجی از این فرودگاه استفاده می کنند.

با قطار

راه آهن مشهد در مرکز شهر و در نزدیکی حرم علی ابن موسی الرضا قرار گرفته است. علاوه بر نزدیک بودن راه آهن به حرم یک مزیت دیگری که نسبت به هواپیما دار این است که از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

با خودرو

برای رفتن به این شهر اگر قصد دارید با خودرو سفر کنید بهتر است موقعیت جغرافیایی این شهر را به خوبی بشناسید تا دچار مشکل نشوید. البته من سفر با خودرو را پیشنهاد نمی کن زیرا به دلیل مسافت طولانی زمان زیادی را در مسیر باید بگذرانید و ممکن است موجب خستگی و کلافگی شما شود.

با این وجود چنانچه قصد دارید با هواپیما یا قطار به این شهر زیارتی و سیاحتی سفر کنید برای خرید بلیط مشهد به وب سایت ما مراجعه فرمایید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : يکشنبه 6 آبان 1397 | 14:29 | نویسنده : رضا راد |