-

مشهد

مشهد شهری است که از چند قریه سناباد و نوغان و رادکان تشکیل شده است. این شهر در ابتدا این نام را نداشت و بعد از شهادت امام رضا (ع) به شهر مشهد مشهور شد، واژه ی مشهد به معنای محل شهادت می باشد. زمانی که شما تصمیم دارید به این شهر زیارتی و سیاحتی سفر کنید پیش از خرید بلیط مشهد بد نیست این شهر و ویژگی های آن را بیشتر بشناسید. اگر در شهر مشهد به سال ها پیش سفر کنیم وارد قریه ای سبز و خرمی می شویم که سرشار از درختان توت و خدنجگ بسیاری است و رفت و آمد شتر و قاطر و اسب و گله های گوسفند تعجب شما را بر می انگیزد. معمولا شما بعد از خرید بلیط مشهد به سایت هوا شناسی رجوع می کنید تا لباس های خود را متناسب با آب و هوای آن شهر انتخاب کنید. مشهد شهری کوهستانی است و پوشش گیاهی آن نیز نه مانند مناطق شمالی انبوه و سرسبز است و نه همچون مناطق کویری خشک می باشد. محصولات قابل کشت آن درختان گردو، عناب، زعفران، زرشک، توت و پسته می باشد.

زبان مردم مشهد فارسی است و جمعیت کمی نیز به زبان کرمانجی صحبت می کنند. شاید برای شما که در حال خرید بلیط مشهد هستید جالب باشد که شهر مشهد به دلیل نزدیکی به مرز های شرقی اغلب شاهد کشور گشایی ها و جنگ ها و حضور گردشگران خارجی بوده است و اقوام مختلفی در کنار هم زندگی کرده اند و همچنین به علت زاد و ولد اکثر ادیان و قومیت ها و ملیت ها در این شهر بسیار دشوار می توان اصلیت یک مشهدی را تشخیص داد.

متاسفانه گردشگران و زائرانی که بلیط مشهد خریداری می کنند از تمام بناهای تاریخی مشهد فقط هارونیه و باغ نادری و مقبره ابوالقاسم فردوسی را می شناسند و اگر از آن ها سوال شود که وقتی بلیط مشهد را تهیه کرده اید و به این شهر سفر کردید از کدام جاذبه های گردشگری دیدن کردید تنها نام کوهسنگی، باغ وحش، پروما و الماس شرق و وکیل آباد به گوش تان می خورد. این نشان می دهد اکثر افراد با وجود اینکه بار ها به این شهر سفر کرده اند اما باز به خوبی با ویژگی های این شهر آشنا نیستند.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : چهارشنبه 2 آبان 1397 | 16:59 | نویسنده : رضا راد |