-

بلیط مشهد

اگر شما قصد خرید بلیط مشهد را دارید بهتر است ابتدا اطلاعاتی درباره ی این شهر کسب کنید. مشهد یک شهر زیارتی و سیاحتی می باشد که در شمال شرق کشور واقع شده است و جز مهم ترین قطب های گردشگری مذهبی جهان به شمار می آید. شهر های سرخس، درگز، چناران و نیشابور در همسایگی این شهر قرار دارند. برای شما که قصد خرید بلیط مشهد را دارید شاید جالب باشد که شهر مشهد به دلیل داشتن مرز مشترک با کشور های افغانستان و ترکمنستان اهمیت نظامی خاصی دارد. شهر مشهد محل سکونت اقوام آریایی بوده است و نام خود را از بارگاه مقدس امام رضا (ع) گرفته است. افرادی که می خواهند بلیط مشهد تهیه کنند حتما به واژه ی مشهد توجه نموده اند، مشهد به معنای شهود و شهادتگاه و جایگاه قبور ائمه و بزرگان می باشد. این شهر از نظر آب و هوایی، معتدل و متمایل به سرد و خشک است یعنی تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و مرطوب دارد. محصولات اصلی شهر مشهد شامل، چغندرقند، پنبه، جو، نخود، صیفی جات، سیب، گلابی، هلو و گونه های درختی مانند، اقاقیا، زبان گنجشک، افرا، کاج و سرو می باشد.

مشهد از جهت صنعتی و اقتصادی رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است به صورتی که دومین قطب تولید خودرو و از مراکز اصلی تولید چرم در کشور به شمار می آید. مشهد همان طور که گفتیم پایتخت معنوی ایران است و علاوه بر حرم امام رضا(ع) دارای جاذبه های دیگری مانند، آرامگاه فردوسی، مسجد گوهرشاد، پارک کوهسنگی، موزه های آستان قدس رضوی و آرامگاه نادر نیز می باشد. چناچه قصد خرید بلیط مشهد را دارید حتما ازین جاذبه های گردشگری نیز دیدن کنید.

زمانی که شما در حال خرید بلیط مشهد هستید حتما به خرید سوغاتی نیز فکر می کنید. شهر مشهد شامل بازار های متعددی برای خرید سوغاتی می باشد که از جمله می توان به بازار الماس شرق، پروما و ... اشاره کرد. سوغاتی های معروف شهر مشهد شامل زعفران، تسبیح، مهر، زیره و خشکبار می باشد. بد نیست قبل خرید بلیط مشهد با صنایع دستی قالیبافی، شعربافی، نمدمالی، پوستین دوزی، سنگ تراشی، حصیربافی و فرآورده های روی چرم و چوب این شهر آشنا شوید. زبان مردم مشهد فارسی همراه با گویش زیبای مشهدی است. شما که به دنبال بلیط مشهد هستید برای اقامت خود دراین شهر زیارتی و سیاحتی می توانید هتل های مجلل و با امکانات بسیار که در اختیار مسافرین گذاشته اند را انتخاب کنید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : شنبه 28 مهر 1397 | 14:13 | نویسنده : رضا راد |