-

چنانچه شما قصد خرید بلیط مشهد و سفربه این شهر مقدس را دارید باید حتما پیش از آن اطللاعاتی از جاذبه های گردشگری آن بدست آورید. ما در این جا علاوه برای معرفی سایت بلیط مشهد به توضیح مختصری از جاذبه های گردشگری آن می پردازیم. اغلب مسافران مشهد را با حرم امام رضا می شناسند ولی باید بدانید مشهد علاوه بر حرم دارای مجموعه های تاریخی، تفریحی، فرهنگی متعددی می باشد.

حرم امام رضا

حرم امام رضا در مرکز شهر مقدس مشهد می باشد. از بناهای برجسته ی آن مسجد بالاسر و مسجد جامع گوهرشاد است. حرم امام رضا مجموعه ای با مساجد، آرامگاه ها، رواق ها،صحن ها، کتابخانه و موزه می باشد.

مقبره فردوسی

آرامگاه حکیم ابولقاسم فردوسی در شمال شهر مشهد واقع شده است. ساختمان در حال حاضر آرامگاه فردوسی و موزه توس الهام گرفته از شیوه معماری هخامنشی می باشد.

مجموعه کوهستانی

اگر شما قصد خرید بلیط مشهد را دارید پیشنهاد می کنم حتما از پارک کوهستانی مشهد نیز دیدن کنید. پارک کوهستانی دومین پارک بزرگ بعد از پارک ملت مشهد می باشد. این پارک در حاشیه کوه های مرتفع ایجاد شده و جز قدیمی ترین روستا های مشهد می باشد. کوه سنگی یکی از زیباترین پارک های ساخته شده در ایران است از شهت فراوانی برخوردار می باشد.

آرامگاه نادرشاه افشار

ارامگاه نادر شاه افشار در ضلع شمال غرب چهارراه شهدا می باشد و بعد از حرم امام رضا مهم ترین مجموعه توریسی - تاریخی شهر مشهد می باشد.

مجموعه های آبی

اگر شما قصد خرید بلیط مشهد را دارید حتما با مجموعه آبی این شهر نیز آشنایی دارید. مشهد در زمینه احداث پارک های آبی موقعیت بسیار بی نظیری در خاورمیانه دارد. از جمله مجموعه های آبی می توان به پارک آبی ایرانیان، سرزمین موج های آبی، پارک ساحلی آفتاب اشاره کرد.

پارک طبیعی هفت حوض

یکی از جذاب ترین جاذبه های طبیعی مشهد که در کوه های خلج جای دارد هفت حوض می باشد.بعضی از این حوضچه ها در بین این کوه ها به اندازه ی یک استخر کوچک وسعت دارند.

پارک وکیل آباد

پارک وکیل آباد از تفریح گاه های قدیمی و زیبای مشهد است این پارک به علت قدمت و قرار گرفتن در دره ای بسیار زیبا آب و هوای دل نشینی دارد.

باغ وحش وکیل آباد

در جنوب غربی مشهد و در کنار با پارک جنگلی وکیل آباد تنها باغ وحش استان خراسان رضوی قرار دارد.

باغ ملی

باغ ملی در اصل محل ارگ شهر بوده است و درست وسط شلوغ ترین و پرترددترین مراکز تجاری و مشکونی شهر قرار گرفته است.

بازاررضا

شما که قصد خرید بلیط مشهد را دارید و میخواهید به این شهر سفر کنید مگر می شود به بازار رضا نروید؟ بازار رضا در فاصله ی خیلی کم از حرم مطهر قرار دارد که جز شلوغ ترین و پر بازدید ترین بازار های سنتی کشور محسوب می شود. بازار رضا علاوه بر معماری زیبا و سنتی که دارد از بهترین مرکز عرضه سوغات و صنایع دستی مشهد می باشد.

اگر قصد سفر به این شهر زیبا و پر از جاذبه های گردشگری را دارید برای خرید بلیط مشهد به سایت ما مراجعه کنید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : دوشنبه 23 مهر 1397 | 16:42 | نویسنده : رضا راد |