-

بلیط مشهد و جاذبه های گردشگری آن

مشهد شهر زیارتی می باشد و همه ساله میلیون ها نفر را برای زیارت حرم امام هشتم به خود جذب کرده است. قطعا کسانی که بلیط مشهد خریداری می کنند اولین اولویت آن ها برای سفر به این شهر زیارت امام رضا (ع) می باشد. اما علاوه بر این مشهد دارای جاذبه های دیدنی بسیاری است که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب کرده است. در مشهد پارک ها و موزه های بسیاری در داخل شهر و از سوی دیگر وجود روستاها و ییلاقات دیدنی در اطراف آن، مشهد را به یک شهر همه چیز تمام تبدیل کرده است.

پارک و شهربازی ملت

خیلی به ندرت پیش می آید کسی بلیط مشهد تهیه کند و به این شهر سفر کند ولی به پارک ملت نرود. پارک و شهربازی ملت یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین پارک های مشهد است که شامل شهربازی، میدان های ورزشی، کتابخانه و استخر شنا می باشد.

پارک جنگلی وکیل آباد

زمانی که قصد خرید بلیط مشهد را دارید پیشنهاد می کنم بعد از آن پارک جنگلی وکیل آباد را در اینترنت جستجو کنید که مطمئنا شیفته آن می شوید. منطقه ای خوش آب و هوا با درختان کاج و چنار و رودخانه ای که در بعضی از فصل های سال مانند بهار و تابستان آب خنکی در آن جاری می شود.

دهکده ییلاقی شاندیز

یکی دیگر از جاهای دیدنی و زیبای مشهد، منطقه ییلاقی و خوش آب و هوای شاندیز است. این منطقه ترکیبی از رودخانه های متنوع، دره ها و درختان بلند چنار، سپیدار و ارغوان و صدای خوش پرندگانی مانند هدهد می باشد. چنانچه بلیط مشهد تهیه می کنید و به این شهر سفر می کنید حتما از این منطقه که مانند یک تابلوی نقاشی زیبا می باشد، دیدن کنید و از تماشای آن لذت ببرید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : شنبه 26 آبان 1397 | 16:14 | نویسنده : رضا راد |

به محض اینکه حرف از بلیط مشهد به میان می آید اغلب ما به یاد بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) و زیارت آن حضرت می افتیم که حال و هوای آدم را متحول می کند. علاوه بر این شهر مشهد جاذبه های دیدنی زیاد دیگری نیز دارا است که خرید بلیط مشهد و سفر به آن شهر را می تواند بسیار خاطره انگیز و به یاد ماندنی کند.

بهترین زمان برای سفر به مشهد و خرید بلیط مشهد اواخر بهار و اوایل پاییز می باشد که با آب و هوای معتدل و خلوتی شهر همراه خواهید شد. زیرا تابستان زمان تعطیلات است و مشهد بسیار شلوغ می شود و علاوه بر گرمایی آزار دهنده ی هوا به راحتی نمی توانید از مکان های زیارتی و یا گردشگری این شهر دیدن کنید. علاوه بر این در هنگام خرید بلیط مشهد نیز به دلیل تقاضای زیاد ممکن است دچار مشکل شوید. انتخاب فصل برای سفر به مشهد در قیمت بلیط مشهد نیز تاثیر دارد. به عنوان مثال شما در فصل های پاییز و زمستان که خلوت تر است می توانید بلیط مشهد را با قیمت کمتری خریداری کنید.

جدا از همه این مسائل یکی از مهم ترین موضوعاتی که بعد از خرید بلیط مشهد باید به آن بپردازید محل اقامتتان در این شهر می باشد. خوشبختانه مشهد هتل های مجلل بسیاری را برای مسافران عزیز فراهم نموده است، هتل های چهار ستاره و پنج ستاره که با تمام امکانات در مشهد قرار گرفته است. از جمله این هتل ها، مجلل درویشی، پارس مشهد، اترک، جواد، سی نور، قصر الماس، فردوس و... می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید بلیط مشهد به وب سایت ما مراجعه نمایید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : دوشنبه 21 آبان 1397 | 13:50 | نویسنده : رضا راد |

بلیط مشهد

شهر مشهد دومین شهر بزرگ مذهبی جهان می باشد که سال های پیش و قرون گذشته یادگار های افتخار آفرینی بربارداشته است زمانی که قصد خرید بلیط مشهد را دارید این مهم را به خاطر داشته باشید که مشهد به دلیل وود قبر پاک وشریف حضرت علی بن موسی الرضا (ع) مانند نگینی در ایران می درخشد.

چنانچه تصمیم دارید بلیط مشهد تهیه کنید بد نیست اطلاعاتی در رابطه با رشته کوه های مشهد، آب و هوا ، ویژگی اقتصادی و فرهنگی این شهر داشته باشید که ما در جا دارد در این جا اشاره مختصری به آن ها کنیم.

مهم ترین رشته کوه مشهد هزار مسجد است که در شمال شرق و شرق این شهر جای گرفته است و مهم ترین قله آن اژدرکوه می باشد.

یکی از مهم ترین مسائلی که هر فرد پیش از خرید بلیط مشهد باید به آن توجه کند آی و هوای این شهر است. آب و هوای مشهد معتدل و متغیر است و وزش باد ها اغلب در هت جنوب شرقی به شمال غربی است. درتابستان بیشترین دره حرارت 35 دره بالای صفر و در زمستان 15 درجه زیر صفر است.

چنانه بلیط مشهد تهیه کرده اید و به این شهر سفر کرده اید یا می خواهید سفر کنید شاید علاقه داشته باشید در رابطه با ویژگی های اقتصادی این شهر اطلاعاتی کسب کنید. فعالیت های اقتصادی مشهد متکی به خدمات، صنعت و کشاورزی می باشد. مهم ترین محصولات کشاورزی مشهد غلات، چغندرقند و محصولات جالیزی است.

همانطور که میدانید معرف هر شهر فرهنگ آن است بنابراین بعد از خرید بلیط مشهد حتما در رابطه با فرهنگ این شهر تحقیق کنید. خراسان در رمان پهلوی خوراسان تلفظ می شد که به معنای سرزمین خورشید یا محل طلوع خورشید می باشد. سابقه ی شهر مشهد کاملا با توس مرتبط است.

هت اطلاعات بیشتر در رابطه با مشهد و بلیط مشهد به وب سایت ما مراجعه نمایید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : شنبه 19 آبان 1397 | 15:15 | نویسنده : رضا راد |

خرید بلیط مشهد و آشنایی با این شهر

مشهد یکی از بزرگترین شهر های کشور ایران می باشد که با وجود آستان مقدس امام رضا (ع) هر ساله گردشگران زیادی را از داخل و خارج ایران به خود جذب کرده است. این شهر در زمان افشاریه پایتخت ایران بوده است و در شمال شرقی ایران قرار گرفته است. شما که قصد خرید بلیط مشهد را دارید حتما می دانید این شهر مرکز استان خراسان رضوی می باشد. بعد از تهران مشهد پرجمعیت ترین شهر ایران به شمار می آید.

بلیط مشهد و جاذبه های گردشگری این شهر

مهم ترین جاذبه شهر مشهد برای افرادی که بلیط مشهد را تهیه می کنند و وارد آن می شوند زیارت حرم مطهر علی ابن موسی الرضا(ع) می باشد. اغلب کسانی که وارد این شهر می شوند تنها جنبه زیارتی آن را مد نظر قرار می دهند و شاید اطلاعات دیگری از اماکن تفریحی و گردشگری این شهر نداشته باشند. اما علاوه بر جنبه زیارتی این شهر بیشترین درآمد آن به واسطه ی جاذبه های گردشگری آن کسب می شود.

بلیط مشهد و مراکز خرید این شهر

شهر مشهد با توجه به اینکه همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند دارای مراکز تجاری متععدی نیز می باشد. برای مثال نمونه هایی از این مراکز تجاری مجتمع تجاری الماس شرق، مرکز خرید زیست خاورکه و ... می باشد که اغلب کسانی که بلیط مشهد تهیه می کنند از آن اطلاع دارند. البته علاوه بر این بازار روس ها، بازارسنتی امام رضا، مجتمع تجاری آلتون از دیگر مراکز خرید مشهد به شمار می آید.

بلیط مشهد و مراکز اقامتی این شهر

با توجه به این که تعداد زیادی از مردم بلیط مشهد تهیه می کنند و به این شهر مقدس سفر می کنند مراکز اقامتی فراوانی نیز در این شهر برای مسافران مهیا شده است. از هتل های لوکس و شیک و پنج ستاره گرفته تا هتل آپارتمان های مختلف و مسافرخانه ها در این شهر می توان نام برد.

جهت اطلاعت بیشتر برای خرید بلیط مشهد به وب سایت ما مراجعه نمایید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : سه شنبه 15 آبان 1397 | 17:18 | نویسنده : رضا راد |

بلیط مشهد

پیش از خرید بلیط مشهد اطلاعاتی در زمینه ی جاذبه های گردشگری این شهر باید بدانید. شهر مقدس مشهد با وجود حرم امام رضا (ع) به عنوان پایتخت مذهبی ایران به شمار می آید و از همین جهت سالانه نظر گردشگران خارجی و داخلی زیادی را به خود جلب کرده است، همین امر موجب شده است تا علاوه بر جنبه مذهبی و زیارتی در جنبه های گردشگری نیز پیشرفت قابل توجهی مشاهده شود و با گذشت زمان این شهر از قالب مذهبی خارج شده و بیشتر جنبه گردشگری به خود بگیرد. پیش از خرید بلیط مشهد ابتدا اطلاعاتی در زمینه جاذبه های گردشگری مشهد برای خود جمع آوری کنید. ما برای آسان تر شدن کار شما بخشی از این مطالب را برای شما بازگو خواهیم کرد.

باغ پرندگان سپاد مشهد

دومین مرکز تفریحی و گردشگری مورد علاقه ی مردم در شهر مشهد باغ پرندگان است که اغلب کسانی که بلیط مشهد خریداری می کنند و به این شهر سفر می کنند از این مکان بازدید می کنند. در این باغ گونه های نادر وکمیابی از پرندگان آسیایی، ایرانی و حتی برخی پرندگان افریقایی قرار گرفته است.

پارک طبیعت هفت حوض

سومین جاذبه گردشگری مشهد که مورد توجه کسانی که بلیط مشهد تهیه می کنند قرار گرفته است پارک طبیعت هفت حوض است. این مکان شامل 7 حوضچه می باشد که در اثر فرسایش شیمیایی باران های اسیدی در بستر یکی از سر شاخه های رودخانه در ارتفاعات رو به جنوب بینالود شکل گرفته است و درآن ها آب جریان دارد. برخی از آن ها بسیار کوچک هستند و وسعت یک استخر کوچک را دارند.

موزه نان مشهد

موزه نان برای کسانی که قصدخرید بلیط مشهد را دارند یکی از جالب ترین جاهای دیدنی می باشد. این مکان با تکیه بر معماری سنتی و با هدف فعالیت فرهنگی ایجاد شده است. در طراحی این موزه اساس طراحی با معماری سنتی ایرانی و با به کارگیری ساده ترین مصالح و هنر دست استاد کاران در هم آمیخته شده است. جالب است بدانید این موزه نخستین موزه نان در خاورمیانه شناخته شده است که مراحل تهیه آرد شامل بذر افشانی، گندم چینی، خرمن کوبی و ابزار های تهیه نان مثل دستاس، آسیاب آبی، آسیاب بادی و... به نمایش عموم در آمده است.

برای تهیه ی بلیط مشهد و کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ما مراجعه نمایید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : يکشنبه 13 آبان 1397 | 15:24 | نویسنده : رضا راد |

بلیط مشهد

زمانی که شما تصمیم به خرید بلیط مشهد می گیرید قاعدتا باید اطلاعات مختصر و کلی در رابطه با این شهر کسب کنید. مشهد پایتخت معنوی ایران و جز کلان شهر های کشور عزیزمان می باشد. این شهر بزرگ قطب گردشگری صنعتی و مذهبی محسوب می شود و دومین شهر بزرگ ایران است. مشهد یک شهر زیارتی و سیاحتی در شمال شرق ایران می باشد و مهم ترین قطب گردشگری مذهبی کشور و نیز دومین شهر مذهبی جهان به شمار می آید. باتوجه به شواهد تاریخی، شهر مشهد و محدوده اطراف آن قسمتی از دشت باستانی توس بوده است. اقلیم مساعد و مراتع و چشمه سار های فراوان موجب ساکن شدن اقوام گوناگون در این سرزمین شده است. برای شما که می خواهید بلیط مشهد تهیه کنید بد نیست بدانید شهر مشهد در سال های اخیر از رشد جمعیت بالایی برخوردار بوده است. در اولین سرشماری رسمی ایران که در سال 1335 صورت گرفت این شهر با 241، 989 نفر جمعیت پس از شهر های بزرگ تهران، تبریز و اصفهان چهارمین شهر پر جممعیت ایران می باشد. همچنین در سرشماری سال 1355، مشهد بعد از تهران، دومین شهر پرجمعیت ایران بود و تا به امروز نیز همین جایگاه را حفظ کرده است.

زبان مردم مشهد فارسی با لهجه ی مشهدی است. این لهجه برگرفته از واژه های کهن و ریشه دار فارسی می باشد. شما بعد از خرید بلیط مشهد حتما دوست دارید بدانید مردم شهری که به آن سفر خواهید کرد با چه زبان و لهجه ای صحبت می کنند. زیرا شما مجبورید تا مدت کوتاهی با مردم آن شهر ارتباط برقرار کنید. لهجه ی مشهدی جز لهجه های مهم و تاثیر گذار فارسی می باشد.

زمانی که در حال خرید بلیط مشهد هستید شاید اقتصاد این شهر برای شما سوال شود. شهر مشهد به واسطه ی فعالیت های خدماتی، صنعتی و کشاورزی به عنوان یکی از قطب های اقتصادی در کشور محسوب می شود. علاوه بر این شهر مشهد به دلیل وود بارگاه و حرم امام رضا (ع) و مکان های مذهبی دیگر و مان های سیاحتی و دیدنی همه ساله میلیون ها توریست از شهر ها و کشور های مختلف به خود جذب کرده است.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : چهارشنبه 9 آبان 1397 | 14:58 | نویسنده : رضا راد |

مشهد

هنگامی که تصمیم دارید به این شهر زیارتی و سیاحتی سفر کنید پیش از خرید بلیط مشهد بد نیست کمی در مورد این شهر اطلاعات کسب کنید. مشهد دومین شهر پرجمعیت ایران و مرکز استان خراسان رضوی می باشد. شهر مشهد چهارمین پایتخت در تاریخ معاصر ایران است اکنون به دلیل بودن حرم امام رضا (ع) نخستین مقصد مسافران زائر شیعه ایرانی و خاورمیانه ای به شمار می آید و لقب پایتخت معنوی ایران را به خود گرفته است.

هنگام خرید بلیط مشهد بهتر است بدانید، مشهد علاوه بر حرم امام رضا (ع) دارای جاذبه های گردشگری بسیار دیگری می باشد:

· دریاچه چشمه سبز

· مقبره فردوسی

· مجموعه کوهسنگی

· آرامگاه نادرشاه افشار

· پارک طبیعی هفت حوض

· پارک وکیل آباد

· باغ گیاه شناسی

· بند گلستان

· غار مغان

· باغ ملی

· دهکده ییلاقی شاندیز

· بازار رضا

· غار بیمار آب

· خانه تاریخی ملک

· روستای زشک

چنانچه با جاذبه های گردشگری مشهد آشنا شدید پیش از خرید بلیط مشهد حتما با خود می اندیشید که با چه وسیله ای به این شهر سفر کنید بهتر است؟ اکنون می خواهیم کمی بیشتر شما را راهنمایی کنیم تا سفر بهتری را در پیش داشته باشید.

با هواپیما

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد دومین فرودگاه پر ترافیک کشور می باشد که به طور متوسط روزانه 22000 نفر مسافر داخلی و خارجی از این فرودگاه استفاده می کنند.

با قطار

راه آهن مشهد در مرکز شهر و در نزدیکی حرم علی ابن موسی الرضا قرار گرفته است. علاوه بر نزدیک بودن راه آهن به حرم یک مزیت دیگری که نسبت به هواپیما دار این است که از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

با خودرو

برای رفتن به این شهر اگر قصد دارید با خودرو سفر کنید بهتر است موقعیت جغرافیایی این شهر را به خوبی بشناسید تا دچار مشکل نشوید. البته من سفر با خودرو را پیشنهاد نمی کن زیرا به دلیل مسافت طولانی زمان زیادی را در مسیر باید بگذرانید و ممکن است موجب خستگی و کلافگی شما شود.

با این وجود چنانچه قصد دارید با هواپیما یا قطار به این شهر زیارتی و سیاحتی سفر کنید برای خرید بلیط مشهد به وب سایت ما مراجعه فرمایید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : يکشنبه 6 آبان 1397 | 14:29 | نویسنده : رضا راد |

مشهد

مشهد شهری است که از چند قریه سناباد و نوغان و رادکان تشکیل شده است. این شهر در ابتدا این نام را نداشت و بعد از شهادت امام رضا (ع) به شهر مشهد مشهور شد، واژه ی مشهد به معنای محل شهادت می باشد. زمانی که شما تصمیم دارید به این شهر زیارتی و سیاحتی سفر کنید پیش از خرید بلیط مشهد بد نیست این شهر و ویژگی های آن را بیشتر بشناسید. اگر در شهر مشهد به سال ها پیش سفر کنیم وارد قریه ای سبز و خرمی می شویم که سرشار از درختان توت و خدنجگ بسیاری است و رفت و آمد شتر و قاطر و اسب و گله های گوسفند تعجب شما را بر می انگیزد. معمولا شما بعد از خرید بلیط مشهد به سایت هوا شناسی رجوع می کنید تا لباس های خود را متناسب با آب و هوای آن شهر انتخاب کنید. مشهد شهری کوهستانی است و پوشش گیاهی آن نیز نه مانند مناطق شمالی انبوه و سرسبز است و نه همچون مناطق کویری خشک می باشد. محصولات قابل کشت آن درختان گردو، عناب، زعفران، زرشک، توت و پسته می باشد.

زبان مردم مشهد فارسی است و جمعیت کمی نیز به زبان کرمانجی صحبت می کنند. شاید برای شما که در حال خرید بلیط مشهد هستید جالب باشد که شهر مشهد به دلیل نزدیکی به مرز های شرقی اغلب شاهد کشور گشایی ها و جنگ ها و حضور گردشگران خارجی بوده است و اقوام مختلفی در کنار هم زندگی کرده اند و همچنین به علت زاد و ولد اکثر ادیان و قومیت ها و ملیت ها در این شهر بسیار دشوار می توان اصلیت یک مشهدی را تشخیص داد.

متاسفانه گردشگران و زائرانی که بلیط مشهد خریداری می کنند از تمام بناهای تاریخی مشهد فقط هارونیه و باغ نادری و مقبره ابوالقاسم فردوسی را می شناسند و اگر از آن ها سوال شود که وقتی بلیط مشهد را تهیه کرده اید و به این شهر سفر کردید از کدام جاذبه های گردشگری دیدن کردید تنها نام کوهسنگی، باغ وحش، پروما و الماس شرق و وکیل آباد به گوش تان می خورد. این نشان می دهد اکثر افراد با وجود اینکه بار ها به این شهر سفر کرده اند اما باز به خوبی با ویژگی های این شهر آشنا نیستند.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : چهارشنبه 2 آبان 1397 | 16:59 | نویسنده : رضا راد |

بلیط مشهد

اگر شما قصد خرید بلیط مشهد را دارید بهتر است ابتدا اطلاعاتی درباره ی این شهر کسب کنید. مشهد یک شهر زیارتی و سیاحتی می باشد که در شمال شرق کشور واقع شده است و جز مهم ترین قطب های گردشگری مذهبی جهان به شمار می آید. شهر های سرخس، درگز، چناران و نیشابور در همسایگی این شهر قرار دارند. برای شما که قصد خرید بلیط مشهد را دارید شاید جالب باشد که شهر مشهد به دلیل داشتن مرز مشترک با کشور های افغانستان و ترکمنستان اهمیت نظامی خاصی دارد. شهر مشهد محل سکونت اقوام آریایی بوده است و نام خود را از بارگاه مقدس امام رضا (ع) گرفته است. افرادی که می خواهند بلیط مشهد تهیه کنند حتما به واژه ی مشهد توجه نموده اند، مشهد به معنای شهود و شهادتگاه و جایگاه قبور ائمه و بزرگان می باشد. این شهر از نظر آب و هوایی، معتدل و متمایل به سرد و خشک است یعنی تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و مرطوب دارد. محصولات اصلی شهر مشهد شامل، چغندرقند، پنبه، جو، نخود، صیفی جات، سیب، گلابی، هلو و گونه های درختی مانند، اقاقیا، زبان گنجشک، افرا، کاج و سرو می باشد.

مشهد از جهت صنعتی و اقتصادی رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است به صورتی که دومین قطب تولید خودرو و از مراکز اصلی تولید چرم در کشور به شمار می آید. مشهد همان طور که گفتیم پایتخت معنوی ایران است و علاوه بر حرم امام رضا(ع) دارای جاذبه های دیگری مانند، آرامگاه فردوسی، مسجد گوهرشاد، پارک کوهسنگی، موزه های آستان قدس رضوی و آرامگاه نادر نیز می باشد. چناچه قصد خرید بلیط مشهد را دارید حتما ازین جاذبه های گردشگری نیز دیدن کنید.

زمانی که شما در حال خرید بلیط مشهد هستید حتما به خرید سوغاتی نیز فکر می کنید. شهر مشهد شامل بازار های متعددی برای خرید سوغاتی می باشد که از جمله می توان به بازار الماس شرق، پروما و ... اشاره کرد. سوغاتی های معروف شهر مشهد شامل زعفران، تسبیح، مهر، زیره و خشکبار می باشد. بد نیست قبل خرید بلیط مشهد با صنایع دستی قالیبافی، شعربافی، نمدمالی، پوستین دوزی، سنگ تراشی، حصیربافی و فرآورده های روی چرم و چوب این شهر آشنا شوید. زبان مردم مشهد فارسی همراه با گویش زیبای مشهدی است. شما که به دنبال بلیط مشهد هستید برای اقامت خود دراین شهر زیارتی و سیاحتی می توانید هتل های مجلل و با امکانات بسیار که در اختیار مسافرین گذاشته اند را انتخاب کنید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : شنبه 28 مهر 1397 | 14:13 | نویسنده : رضا راد |

چنانچه شما قصد خرید بلیط مشهد و سفربه این شهر مقدس را دارید باید حتما پیش از آن اطللاعاتی از جاذبه های گردشگری آن بدست آورید. ما در این جا علاوه برای معرفی سایت بلیط مشهد به توضیح مختصری از جاذبه های گردشگری آن می پردازیم. اغلب مسافران مشهد را با حرم امام رضا می شناسند ولی باید بدانید مشهد علاوه بر حرم دارای مجموعه های تاریخی، تفریحی، فرهنگی متعددی می باشد.

حرم امام رضا

حرم امام رضا در مرکز شهر مقدس مشهد می باشد. از بناهای برجسته ی آن مسجد بالاسر و مسجد جامع گوهرشاد است. حرم امام رضا مجموعه ای با مساجد، آرامگاه ها، رواق ها،صحن ها، کتابخانه و موزه می باشد.

مقبره فردوسی

آرامگاه حکیم ابولقاسم فردوسی در شمال شهر مشهد واقع شده است. ساختمان در حال حاضر آرامگاه فردوسی و موزه توس الهام گرفته از شیوه معماری هخامنشی می باشد.

مجموعه کوهستانی

اگر شما قصد خرید بلیط مشهد را دارید پیشنهاد می کنم حتما از پارک کوهستانی مشهد نیز دیدن کنید. پارک کوهستانی دومین پارک بزرگ بعد از پارک ملت مشهد می باشد. این پارک در حاشیه کوه های مرتفع ایجاد شده و جز قدیمی ترین روستا های مشهد می باشد. کوه سنگی یکی از زیباترین پارک های ساخته شده در ایران است از شهت فراوانی برخوردار می باشد.

آرامگاه نادرشاه افشار

ارامگاه نادر شاه افشار در ضلع شمال غرب چهارراه شهدا می باشد و بعد از حرم امام رضا مهم ترین مجموعه توریسی - تاریخی شهر مشهد می باشد.

مجموعه های آبی

اگر شما قصد خرید بلیط مشهد را دارید حتما با مجموعه آبی این شهر نیز آشنایی دارید. مشهد در زمینه احداث پارک های آبی موقعیت بسیار بی نظیری در خاورمیانه دارد. از جمله مجموعه های آبی می توان به پارک آبی ایرانیان، سرزمین موج های آبی، پارک ساحلی آفتاب اشاره کرد.

پارک طبیعی هفت حوض

یکی از جذاب ترین جاذبه های طبیعی مشهد که در کوه های خلج جای دارد هفت حوض می باشد.بعضی از این حوضچه ها در بین این کوه ها به اندازه ی یک استخر کوچک وسعت دارند.

پارک وکیل آباد

پارک وکیل آباد از تفریح گاه های قدیمی و زیبای مشهد است این پارک به علت قدمت و قرار گرفتن در دره ای بسیار زیبا آب و هوای دل نشینی دارد.

باغ وحش وکیل آباد

در جنوب غربی مشهد و در کنار با پارک جنگلی وکیل آباد تنها باغ وحش استان خراسان رضوی قرار دارد.

باغ ملی

باغ ملی در اصل محل ارگ شهر بوده است و درست وسط شلوغ ترین و پرترددترین مراکز تجاری و مشکونی شهر قرار گرفته است.

بازاررضا

شما که قصد خرید بلیط مشهد را دارید و میخواهید به این شهر سفر کنید مگر می شود به بازار رضا نروید؟ بازار رضا در فاصله ی خیلی کم از حرم مطهر قرار دارد که جز شلوغ ترین و پر بازدید ترین بازار های سنتی کشور محسوب می شود. بازار رضا علاوه بر معماری زیبا و سنتی که دارد از بهترین مرکز عرضه سوغات و صنایع دستی مشهد می باشد.

اگر قصد سفر به این شهر زیبا و پر از جاذبه های گردشگری را دارید برای خرید بلیط مشهد به سایت ما مراجعه کنید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : دوشنبه 23 مهر 1397 | 16:42 | نویسنده : رضا راد |